Hoppa till sidans innehåll

Bokningslista radio


Radiopoolen består av sex radioapparater (Icom IC-F25), kombiladdare, batterier och väska.
Bokning av radio görs i två steg:
  1. Förfrågan/bokning görs via mail: (Ulf Lidberg). Ange Klubb, datum & kontaktperson
  2. Efter godkänd bokning tar bokaren själv kontakt med Ulf Lidberg (070-581 63 32)för hämtning/åtelämning.
OBS! utrustningen skall hållas torr och hel. Skador på utrustningen repareras och bekostas av den som lånat utrustningen.

 

Bokningslista Radio Säsongen 2020/21

Ändrad 210225
210226 - 200227 LVC Sunne Joakim Gustafsson
210318 - 210221 LVC-final Sunne Joakim Gustafsson

Bokningslista Radio Säsongen 2019/20

Ändrad 191125
20xxxx - 20xxxx Xxxxxxxxxxxx


Bokningslista Radio Säsongen 2018/19

Ändrad 190308
190114 - 190115 FIS-Sunne Victor Maschel
190119 - 190120 Karlstad, Joakim Gustafsson, 076-1394121
190126 - 190127 SX Hovfjället Victor Maschel
190228 - 190304 Karlstad USM-kval/LVC Sunne. Björn Hofstedt
190307 - 190310 LVC-regionsfinal Valfjället, Thomas Börjesson. 
190315 - 190316 Sunne AK Ulf Dalslåen


Bokningslista Radio Säsongen 2017/18

Ändrad 180325
180330 - 180331 Värmlandsslalom Sunne AK Ulf Dalslåen
180208 - 180210 Sunne AK FIS SX Victor Maschel
180217 - 180218 LVC Grums Pelle Strömberg
180223 - 180224 LVC Sunne Alpina Ulf Dalslåen
180226 - 180311 LVC Svealandsfinal
180312 - 180318 Speedski Jan Magnusson

Bokningslista Radio Säsongen 2016/17

Ändrad 170130
170116 - 170123 FIS Skicross Hovfjället Joachim Brånander
170125 - 170129 Farthelgen i Orsa Jan Magnusson
170219 - 170219 Sunne AK USM/LVC Ulf Dalslåen
170220 - 170226 LVC fart Karlstad Annika Hofstedt
170304 - 170305 Sunne AK Värmlandsslalom Ulf Dalslåen
170318 - 170326 WC Speedski Jan Magnusson

Bokningslista Radio Säsongen 2015/16

Ändrad 160226
150917 - 150920 Distrikt Wittenburg Nette Raij
160127 - 160131 Farthelgen Orsa Jan Magnusson
160205 - 160207 LVC Sunne Ulf Dalslåen
160210 - 160215 USM/LVC Björn Hofstedt
160219 - 160221 Valfjällets SLK Tomas Peterson
160305 - 160306 Sunne AK Ulf Dalslåen
160311 - 160313 Deje Alpina Jonas Örn
160404 - 160411 SM/WC Speedski Idre Jan Magnusson

 


Bokningslista Radio Säsongen 2014/15

Ändrad 141216
141024 - 141102 Värmlands Alpina Stubai Nette Raij 
150129 - 150102 Farthelg Orsa Jan Magnusson
150202 - 150208 Karlstads SLK LVC Björn Hofstedt
150220 - 150222 Valfjället LVC Tom Carlsson
150301 - 150308 Valfjället Landsdelsfinal U12 Tom Carlsson
150316 - 150322 SM/WC Speedski Idre Jan Magnusson

Bokningslista Radio Säsongen 2013/14

Ändrad 140320
130502 - 131231 Värmlands Alpina
140110 - 140112 Sunne AK SkiCross Helmut Grassl
140122 - 140127 Fartläger Orsa Jan Magnusson
140127 - 140202 LVC Fart Joakim Wallner
140219 - 140223 LVC Grums Anders Karlsson
140310 - 140320 WC Speedski Jan Magnusson
140329 - 140330 Värmlandsslalom Joachim Brånander

Bokningslista Radio Säsongen 2012/13

Ändrad 130404
120502 - 121231 Värmlands Alpina
130104 - 130114 Fartläger Orsa Jan Magnusson
130119 - 130127 LVC-SG Karlstad SLK Tony Larsson
130130 - 130203 Regionsläger Funäsdalen Nette Raij
130216 - 130217 LVC Kils SLK Mattias Aronsson
130225 - 130310 Alpina YJSM Sunne
130311 - 130317 WC Speedski Jan Magnusson
130329 - 130330 Värmlandsslalom Joachim Brånander
130419 - 130421 Distrikt Trysil Gunnar Bergstedt

Bokningslista Radio Säsongen 2011/12

Ändrad 120118
September - nyår, Värmlands Alpina
120101 - 120109 Kil/Karlstad Mattias Aronsson
120118 - 120122 Fartläger Orsa Jan Magnusson
120124 - 120129 Fartläger Sunne Mattias Aronsson
120218 - 120219 LVC Kil Ulf Lidberg
120220 - 120309 Mattias Aronsson
120310 - 120319 Karlstads SLK B-final Tony Larsson
120321 - 120326 WC Speedski Jan Magnusson

2011

100811 - 101231 Värmlands Alpina Ulf Lidberg
110115 - 110116 Kils SLK LVC Ulf Lidberg
110203 - 110206 LVC Karlstads SLK Joakim Wallner
110212 - 110213 LVC Deje Jonas Örhn
110219 - 110220 Kils SLK LVC Ulf Lidberg
110311 - 110313 C-final Karlstads SLK Joakim Wallner
110325 - 110326 Kils SLK Jonas Kindberg
110329 - 110407 WC Speedski Idre/Hundfjället Jan Magnusson

Bokningslista säsongen 09/10:

Ändrad. 100315
100123-100124 LVC Kil Ulf Eriksson
100130-100131 LVC Sunne Christian Mörtel
100212-100214 Deje Alpina Jan Magnusson
100225-100228 USM-kval fart Ulf Lidberg
100317-100325 WC-Speedski Jan Magnusson
Uppdaterad: 25 MAR 2018 22:08
Blå sidopuff SSF TA
Blå sidopuff Skidor vill
idrottslyftet_316x103
FIS_316x103
 

Postadress:
Värmlands Skidförbund
Idrottens Hus, Box 10
651 02 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
651 02 Karlstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info