Hoppa till sidans innehåll

Bokningslista trådlös tidtagning


För bokning, kontakta Ulf Lidberg

Beskrivningar och manualer

 

Bokningslista tidtagning Säsongen 2020/21

Ändrad 210225
210226 - 200227 LVC Sunne Joakim Gustafsson
210318 - 210221 LVC-final Sunne Joakim Gustafsson

 

Bokningslista Tidtagning Säsongen 2019/20 

Ändrad 200131
Jul/Nyår 2019      Victor Maschel 
200110 - 200112  SX-Hovfjället. Victor Maschel
200204 - 200206  Kils SLK LVC-Dömle. Mats Olsson 


Bokningslista Tidtagning Säsongen 2018/19 

Ändrad 190308
190114 - 190115 FIS-Sunne. Victor Maschel
190118 - 190119 LVC Kils Slk. Teo Nordin (även display)
(190118)-190120 Karlstads SLK Joakim Gustafsson 076-1394121
190126 - 190127 SX Hovfjället. Victor Maschel
190208 - 190209 Grums SLK Ålvikscupen. Nina Holm
190215 - 190217 Grums SLK (även display) Thomas Sandström
190228 - 190304 Karlstad USM-kval/LVC (även display). Björn H.  
190315 - 190316 Sunne AK Ulf Dalslåen
190317 - 190317 LVC Kils Slk. Teo Nordin (även display)


Bokningslista Tidtagning Säsongen 2017/18 

Ändrad 180325
180330 - 180331 Värmlandsslalom Sunne AK Ulf Dalslåen
180119 - 180121 LVC Kil. Jonas Kindberg
180208 - 180210 Sunne AK FIS SX Victor Maschel
180217 - 180218 LVC Grums Pelle Strömberg
180223 - 180224 LVC Sunne Alpina Ulf Dalslåen
180226 - 180311 LVC Svealandsfinal
180312 - 180318 Speedski Jan Magnusson
180323 - 180324 Klocka + display Kils SLK Teo Nordin

Bokningslista Tidtagning Säsongen 2016/17

Ändrad 170226
170116 - 170123 FIS Skicross Hovfjället Joachim Brånander
170125 - 170129 Farthelgen i Orsa Jan Magnusson
170212 - 170212 Grums LVC Pelle Strömberg
170219 - 170219 Sunne AK USM/LVC Ulf Dalslåen
170220 - 170226 LVC fart Karlstad Annika Hofstedt
170304 - 170305 Sunne AK Värmlandsslalom Ulf Dalslåen
170309 - 170309 Kils SLK Stefan Westin
170311 - 170311 Grums SLK Pelle Strömberg
170318 - 170326 WC Speedski Jan Magnusson

Bokningslista Tidtagning Säsongen 2015/16

Ändrad 160226
150917 - 150920 Distrikt Wittenburg Nette Raij
160123 - 160125 LVC Kil Stefan Westin
160127 - 160131 Farthelgen Orsa Jan Magnusson
160205 - 160207 LVC Sunne Ulf Dalslåen
160208 - 160215 USM/LVC Björn Hofstedt
160226 - 160228 LVC Grums SLK Fredrik Lindén
160305 - 160306 Sunne AK Ulf Dalslåen
160404 - 160411 SM/WC Speedski Idre Jan Magnusson

Bokningslista tidtagning Säsongen 2014/15

Ändrad 150105
140502 - 141231 Värmlands Alpina
150115 - 150118 Kils SLK LVC Jonas Kindberg
150129 - 150102 Farthelg Orsa Jan Magnusson
150202 - 150208 Karlstads SLK LVC Björn Hofstedt
150316 - 150322 SM/WC Speedski Idre Jan Magnusson

Bokningslista tidtagning Säsongen 2013/14

Ändrad 140320
130502 - 131231 Värmlands Alpina
140122 - 140127 Fartläger Orsa Jan Magnusson
140127 - 140202 LVC Fart Joakim Wallner
140219 - 140223 LVC Grums Anders Karlsson inkl. display
140305 - 140307 Karlstad SLK Joachim Brånander
140310 - 140320 WC Speedski Jan Magnusson
140321 - 140323 Kils SLK Jonas Kindberg
140329 - 140330 Värmlandsslalom Joachim Brånander

Bokningslista tidtagning Säsongen 2012/13

Ändrad 130404
120502 - 121231 Värmlands Alpina
130122 - 130128 Karlstads SLK Joachim Brånander
130131 - 130203 Grums SLK Robin Johansson
130216 - 130217 LVC Kils SLK Mattias Aronsson
130225 - 130310 Alpina YJSM Sunne
130311 - 130317 WC Speedski Jan Magnusson
130329 - 130330 Värmlandsslalom Joachim Brånander
130419 - 130421 Distrikt Trysil Gunnar Bergstedt

Bokningslista tidtagning 2011/12

Ändrad 120131
September - nyår, Värmlands Alpina
120101 - 120109 Kil/Karlstad Mattias Aronsson
120114 - 120122 Sunne AK Stefan Henriksson
120124 - 120129 Fartläger Sunne Mattias Aronsson
120129 - 120210 Kils SLK Jonas Kindberg
120218 - 120219 LVC Kil Ulf Lidberg
120220 - 120309 Mattias Aronsson
120310 - 120319 Karlstads SLK B-final Tony Larsson
120321 - 120330 WC Speedski Jan Magnusson
120331 - 120401 Sunne AK Stefan Henriksson

2011

100811 - 101231 Värmlands Alpina Ulf Lidberg
110106 - 110109 Karlstads SLK Joakim Brånander
110115 - 110130 Kils SLK LVC+träning Ulf Eriksson
110201 - 110207 LVC Karlstads SLK Joakim Wallner + Sunne Alpina FIS
110207 - 110214 LVC Deje Jan Magnusson
110219 - 110220 Kils SLK LVC Ulf Lidberg
110226 - 110227 Sunne Alpina LVC Stefan Henriksson
110309 - 110310 Karlstads SLK Jonas Arvidsson
110311 - 110314 C-final Karlstads SLK Joakim Wallner/Telia SM Kil Ulf L
110319 - 110320 Sunne Alpina Värmlandsslalom
110321 - 110322 Karlstads SLK Jonas Arvidsson
110325 - 110326 Kils SLK Jonas Kindberg
110329 - 110407 WC Speedski Idre/Hundfjället Jan Magnusson

2010

090918-090921 Distrikt A/Jun Ulf Lidberg
091002-091006 Region A/Jun Ulf Lidberg
091015-091018 Distrikt A/Jun Ulf Lidberg
091107-091108 Distrikt A/Jun Ulf Lidberg
091114-091115 Distrikt A/Jun Ulf Lidberg
091120-091122 Distrikt A/Jun Ulf Lidberg
091127-091201 Region A/Jun Ulf Lidberg
091204-091206 Distrikt A/Jun Ulf Lidberg
091212-091214 Distrikt A/Jun Ulf Lidberg
100109-100109 Karlstad Joakim Brånander
100116-100116 Karlstad Joakim Brånander
100205-100207 Karlstad Joakim Brånander
100213-100214 LVC Deje Alpina Jan Magnusson
100303-100315 YJSM Sunne Helmut Grassl
100317-100324 WC speedski Jan Magnusson
Uppdaterad: 25 MAR 2018 22:09
Blå sidopuff SSF TA
Blå sidopuff Skidor vill
idrottslyftet_316x103
FIS_316x103
 

Postadress:
Värmlands Skidförbund
Idrottens Hus, Box 10
651 02 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
651 02 Karlstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info