Gå till innehåll

Västergötlands Skidförbund

Västergötlands Skidförbund
Snö och sol

Ställning Västgötacupen efter 3 tävlingar

1

Persson

Filippa

Tidaholm SOK SISU

133

2

Ryder

Line

IFK Skövde SK

114

3

Öjerhed

Elsa

Borås GIF

94

4

Älvebrandt

Vilma

Borås SK

93

4

Frick Gräslund

Karin

Borås SK

93

6

Fritzson

Sigrid

Ulricehamns IF

92

7

Hall

Ester

Borås SK

80

8

Blom

Agnes

Tidaholm SOK SISU

68

9

Lidström

Ebba

IFK Skövde SK

37

10

Fellbrant

Stina

IFK Skövde SK

32

10

Bergman

Hedvig

Tranemo IF

32

10

Kastanius

Maja

Ulricehamns IF

32

13

Elgh

Sofia

Falköpings AIK SK

30

13

Kozlova

Alisa

Tranemo IF

30

13

Östlund

Stina

Trollhättans SOK

30

16

Sjölin

Märta

Ulricehamns IF

24

17

Lindquist

Tuva

Borås SK

22

18

Matti

Elise

Borås SK

20

19

Ek

Vida

Borås SK

18

20

Mållberg

Moa

Borås SK

16

















































































H 9-10




1

Eriksson

Lykke

Tranemo IF

150

2

Thuresson

Adam

Borås SK

89

2

Frick Gräslund

Gustav

Borås SK

89

4

Johansson

Felix

IFK Skövde SK

70

5

Vidunger

Erik

Borås SK

69

6

Bergh

Erik

Borås SK

58

7

Andreasson

Simon

Borås SK

56

8

Wilson

Hampus

IF Hagen SK

43

9

Dittmer

Alexis

Borås SK

40

9

Valtersson

Ebbe

Tranemo IF

40

9

Anell

Hugo

Borås SK

40

12

Wadell

Sixten

Tingsholms IF

37

13

Erlandsson

Malte

Tranemo IF

34

13

Palmér

Egon

Ulricehamns IF

34

15

Hedöund

Anton

Hestra IF

32

16

Elv

Valter

IFK Skövde SK

28

17

Sandström

Alvar

Tranemo IF

26

18

Johansson

Alfred

Borås SK

22

19

Karlsson

Gustav

Borås SK

20

20

Eidering

Otto

Borås SK

18

21

Åsedahl

Arvid

Borås GIF

16






































































































































































D 11-12




1

Reinholdsson

Lovis

Ulricehamns IF

146

2

Drakfors

Elsa

Falköpings AIK SK

127

3

Solsjö

Moa

IFK Skövde IK

108

4

Larsson

Julia

Borås SK

92

5

Björklund

Freja

Ulricehamns IF

86

6

Björck

Rebecka

IFK Skövde IK

83

7

Hallin

Lina

Ulricehamns IF

71

8

Mårtensson

Emma

Borås SK

37

9

Johansson

Matilda

IFK Skövde IK

32

9

Person

Elsa

Ulricehamns IF

32

9

Keller

Ella

Trollhättans SOK

32

12

Segerqvist

Moa

Tranemo IF

30

12

Fagrell

Josefin

Borås GIF

30

14

Reinholdsson

Alison

Borås GIF

28




















































































































H 11-12




1

Bengtsson

Filip

Tranemo IF

150

2

Worm

Max

IFK Skövde SK

92

3

Jullander

Noah

Borås SK

86

3

Blomberg

Nils

Lidköpings VSK

86

5

Hallin

Hugo

Ulricehamns IF

74

5

Moberg

Lucas

IFK Skövde SK

74

5

Henricsson

Axel

Ulricehamns IF

74

8

Valterson

Theo

Tranemo IF

71

9

Ryder

Adam

IFK Skövde SK

67

10

Hallin

Folke

Ulricehamns IF

60

11

Lagercrantz

Vincent

Borås GIF

56

12

Kårebäck

Albin

Lidköpings VSK

48

13

Lundgren

Ville

Borås GIF

43

14

Karlsson

Rasmus

Borås SK

37

15

Birath

Nils

IFK Skövde SK

32

16

Carlsson Steen

Albert

Borås SK

28

17

Fellbrant

Olle

IFK Skövde SK

26

17

Fredriksson

Hannes

Tranemo IF

26

17

Kastanius

Olle

Ulricehamns IF

26

20

Thede

Harry

Borås SK

24

21

Thor

Alf

Ulricehamns IF

22

22

Bergstrand

Anton

Ulricehamns IF

20

23

Tillsten

Olle

Borås GIF

14

24

Fagrell

Melker

Borås GIF

13

25

Zettergren

Nils

Borås GIF

12

26

Creutzer Lans

Wilmer

Lidköpings VSK

11

27

Matti

Ludvig

Borås SK

10
























































D 13-14




1

Mohr

Ellen

Borås SK

100

2

Peterson

Alice

Borås GIF

96

3

Hallin

Alva

Ulricehamns IF

89

4

Johansson

Ellen

Tranemo IF

83

4

Björck

Marta

IFK Skövde SK

83

6

Björk

Stella

Borås SK

74

7

Erlandsson

Moa

Tranemo IF

69

8

Persson

Jennifer

Tidaholm SOK SISU

67

9

Torkelsson

Wilma

Tranemo IF

62

10

Pettersson

Lova

Tranemo IF

56

10

Valtersson

Nova

Tranemo IF

56

12

Widell

Elsa

Borås SK

46

13

Slotte Hulden

Lovisa

Borås SK

37

14

Lindgren

Astrid

Lidköpings VSK

32

15

Kvarndal

Minna

Ulricehamns IF

30

16

Birath

Selma

IFK Skövde SK

26

17

Tillsten

Svea

Borås GIF

20

18

Mållberg

Alva

Borås SK

18

19

Höijer

Elma

Hestra IF

16
























































H 13-14




1

Henricson

Tage

Ulricehamns IF

110

2

Elv

Ivan

IFK Skövde SK

96

2

Alvarsson

Malte

IFK Skövde SK

96

4

Segerqvist

Liam

Tranemo IF

92

5

Worm

Malte

IFK Skövde SK

89

6

Sylvan

Ville

Borås SK

84

7

Fritzon

Vidar

Ulricehamns IF

77

8

Andreasson

Vincent

Borås SK

76

9

Vingskog Lindqvist

Vilmer

Ulricehamns IF

50

10

Fredriksson

Filip

Hestra IF

40

11

Bergman

Rufus

Tranemo IF

34

12

Petersson

Melvin

Tidaholm SOK SISU

32

12

Ingelsbo

Gustav

Tranemo IF

32

12

Larson

River

Ulricehamns IF

32

15

Solsjö

Max

IFK Skövde SK

30

16

Wingertz

Melvin

Borås SK

28

17

Johansson

Joel

Borås GIF

26

18

Jullander

William

Borås SK

20

19

Bengtsson

Gunnar

Hestra IF

16

























































































































D 15-16




1

Wilhelmsson

Stella

Lidköpings VSK

142

2

Karlsson

Elsa

Tranemo IF

117

3

Peterson

Alva

Borås SK

108

4

Alrik

Lisa

Tidaholm SOK SISU

100

5

Öjerhed

Ellen

Borås GIF

89

6

Holmström

Julia

Borås GIF

72

7

Widell

Clara

Borås SK

70

8

Lundgren

Maja

Borås GIF

69

9

Österberg

Tova

Tidaholm SOK SISU

62

10

Lindgren

Ester

Tranemo IF

54

11

Gjakova

Elza

Tranemo IF

43

12

Lindgren

Evelina

Lidköpings VSK

32

13

Bäckström

Andrea

Tranemo IF

30





















H 15-16




1

Viklund

Benjamin

Mullsjö SOK

126

2

Reinholdsson

Leo

Ulricehamns IF

120

3

Olsson

Oskar

Borås SK

100

4

Alvarsson

Melker

IFK Skövde SK

86

5

Drakfors

Tim

Falköpings AIK SK

82

6

Bergqvist

Filip

IFK Skövde SK

64

7

Johansson

Emil

Borås GIF

58

8

Ramsin

Gustav

IFK Skövde SK

56

9

Berglund

Isac

Ulricehamns IF

50

9

Björck

Samuel

IFK Skövde SK

50

11

Pihl

Erik

Borås SK

46

12

Sjögren

Carl

Tidaholm SOK SISU

40

13

Larsson

Oliver

Borås SK

37

13

Noren

Ludwig

Ulricehamns IF

37

15

Engström

Sverre

Borås GIF

32

15

Ingelsbo

Hjalmar

Tranemo IF

32

15

Carlsson Steen

Valdemar

Borås SK

32

18

Erlandsson

Melker

Tranemo IF

28

19

Bengtsson

Elias

Tranemo IF

26

20

Larsson

Oliver

Borås SK

20

21

Hallberg

Hugo

Hestra IF

16

22

Bengtsson

Hampus

Hestra IF

14

Senast uppdaterad
2023-01-20
Publicerad
2023-01-20
Skribent
Niklas Wiik

UPPTÄCK MER

SM Bauhaus prepp 2023

I snöbristens spår så arrangerar vi, Borås GIF i samarbete med Ulric...

LÄS NYHETEN

Ställning Västgötacupen efter 3 tävlingar

...

LÄS NYHETEN

USM Prepp 2023

I snöbristens spår så arrangerar vi, Borås GIF i samarbete med Ulric...

LÄS NYHETEN

Inbjudan Distriktsstafett för juniorer

Västergötlands skidförbund vill härmed bjuda in distriktets juniorer t...

LÄS NYHETEN

Fira världssnödagen

Nu är det åter dags att fira världssnödagen, World Snow Day. Hylla glä...

LÄS NYHETEN

Ställning Västgötacupen 230109

Ställning Västgötacupen efter 2 genomförda tävlingar...

LÄS NYHETEN

SM Bauhaus prepp 2023

I snöbristens spår så arrangerar vi, Borås GIF i samarbete med Ulric...

LÄS NYHETEN

Ställning Västgötacupen efter 3 tävlingar

...

LÄS NYHETEN

USM Prepp 2023

I snöbristens spår så arrangerar vi, Borås GIF i samarbete med Ulric...

LÄS NYHETEN

Inbjudan Distriktsstafett för juniorer

Västergötlands skidförbund vill härmed bjuda in distriktets juniorer t...

LÄS NYHETEN

Fira världssnödagen

Nu är det åter dags att fira världssnödagen, World Snow Day. Hylla glä...

LÄS NYHETEN

Ställning Västgötacupen 230109

Ställning Västgötacupen efter 2 genomförda tävlingar...

LÄS NYHETEN

Huvudsponsor