Gå till innehåll

Längdåkning

Längdåkning

Barn och ungdom

Har ni frågor om barn och ungdomsverksamheten ta då gärna kontakt med någon av oss på SSF.

Barn och ungdomsansvarig

Jenny Limby
jenny.limby@skidor.com tel: 070-370 00 93

Längdkonsulenter

Våra längdkonsulenter finns som ett stöd för alla föreningar. Vill ni i er förening ha tips eller stöd inom ett visst område, så tveka inte att kontakta konsulenten i ditt område och boka in en träff.

Anders Strid - norra Norrland
anders.strid@skidor.com tel. 070-271 44 39

Anna Norman - södra Norrland
anna.norman@skidor.com tel. 070-339 26 08

Anki Danielsson - Mellan Sverige
anki.danielsson@skidor.com tel. 070-266 56 76

Robin Isbring -Södra Sverige
robin.isbring@skidor.com tel.070-301 52 13

Arbetsgruppen för barn och ungdom

Arbetsgruppen finns som ett stöd för alla föreningar, oavsett om det gäller tränings - eller tävlingsverksamhet för barn och ungdom.
De ansvarar även för tävlingstekniska frågor gällande Volkswagen Ungdomscup och Folksam cup riksfinaler, samt stöttar finalarrangörer och distriktsledare.

Tveka inte att höra av er med frågor!

Ann-Sofie Gyllbäck
annsofie@gyllback.se

Carina Modén Aronsson
moden.aronsson@gmail.com

Peter Blomqvist
peter.blomqvist@edu.sundsvall.se

Alfons Peterson
alfonspeterson03@gmail.com


Senast uppdaterad
2023-12-07
Publicerad
2022-11-14
Skribent
Tom Mårtensson

Main partner

Premium partner

Team partner